fbpx
Mājas lapas dizains
uzņēmuma identitātes paušanai.
Mājas lapas dizains ir viena no pirmajām lietām, kas mājas lapas apmeklētājam nodod kādu vēstījumu par uzņēmumu. Mājas lapā pielietotās krāsas, tekstu laukumi, attēli parāda uzņēmuma identitāti.
Ja mājas lapā atrodami animēti tēli, uzņēmums šķietami, izrāda bērnišķīgu vieglumu pret kādu tematu. Ja mājas lapā tiek pielietoti krāsaini krāsu laukumi, tas pauž uzņēmuma dzīvesprieku. Mājas lapas dizains spēj šo visu paust.

Mājas lapu dizains, izmantojot šablona bāzi

Mājas lapu dizainu var izstrādāt, lielā mērā balstoties kādā no pieejamajiem šabloniem. Šabloni bieži vien pieda’vā daudzus un dažādus elementus ar plašām kombināciju un apstrādes iespējām, tādejādi ļaujot personalizēt izvēlēto šablonu. Tajā pašā laikā – šablons paredz konkrētas lietas un ne vairāk. Reizēm ar to pietiek.

Individuāli mājas lapu dizaina risinājumi

Kad mājas lapai dizains tiek veidots individuāli, ir būtiski, lai uzņēmums jau sākotnēji pats izprot, kādu vēstījumu tas vēlas ar mājas lapas dizainu nodot. Vai tas vēlas būt ļoti ieturēts, vai tas vēlas būt dzīvespriecīgs, pat bērnišķīgs. Tieši sākotnējā uzņēmuma izpratne veidos sākotnējās dizaina skices un arī turpmāko darbu pie mājas lapas.

Mājas lapu dizaina programmēšana

Protams, ka sākotnēji mājas lapas dizains top attēlu veidā. Pēc tam, kad mājas lapas dizains ir izstrādāts, sākas front-end programmēšana, jeb – mājas lapas dizaina pārvēršana kodā. Šajā posmā ir būtiski pielietot “pareizus” risinājumus, lai mājas lapas dizains nepalēninātu mājas lapas darbību.

Mājas lapu responsīvs dizains

Diemžēl, joprojām daudzas mājas lapas lieliski darbojas datoru ekrānos, bet izskatās briesmīgi mobilajās ierīcēs. Tieši tādēļ, izstrādājot mājas lapas dizainu, ir būtiski vienlaicīgi domāt par to, kā mājas lapa izskatīsies un darbosies gan datorā, gan planšetē, gan telefonā.
Mājas lapu dizaina
izstrādes būtiskākie posmi

Mājas lapu dizaina izstrādes proces, kā jau jebkurš process ir sadalāms vairākos etapos. Katrā no šiem etapiem ir daudzi būtiski jautājumi, uz kuriem tiek meklētas atbildes.

Pirmais posms

MĀJAS LAPAS STRUKTŪRA UN ARHITEKTŪRA

Otrais posms

MĀJAS LAPAS DIZAINA KONCEPTU VERSIJU IZSTRĀDE

Trešais posms

MĀJAS LAPAS DIZAINA IZSTRĀDE UN PROGRAMMĒŠANA

Kas veido mājas lapas dizaina izstrādes izmaksas?

Mājas lapas dizaina izstrāde būtiski atšķiras, piemēram, no bukleta dizaina izstrādes. Tieši tādēļ mājas lapas dizaina izstrādes cenas noteikšanas procesā tiek ņemti vērā citi aspekti.

UZBŪVE

MĀJAS LAPAS UZBŪVE
Mājas lapas uzbūve nosaka gan to, kādas būs mājas lapas sadaļas, kādi būs tās elementi un citus aspektus. Dizaina izstrādes posmā šie ir ļoti būtiski lielumi, jo nosaka gan nepieciešamā darba apjomu, gan patērējamo laiku. Tieši tādēļ mājas lapas uzbūves izstrādes process ir ļoti būtisks gan mājas lapu izstrādē kā tādā, gan dizaina izstrādē.

ELEMENTI

DIZAINA SAREŽĢĪTĪBA
Mājas lapas dizains bieži vien sastāv no vairākām “kārtām” – vienkāršoti – fona krāsa, fona attēls, caurspīdīgs “filtrs”, teksts, ēna tekstam utt. Jo vairāk “kārtu” mājas lapā, jo vairāk darba pie dizaina izstrādes. Tas pats attiecināms arī uz kopējo elementu skaitu, elementu dizaina izstrādes sarežģītību un citiem aspektiem. Tieši tādēļ parasti lūdzam partnerus iesūtīt piemēru mājas lapas, kuru dizaini partnerim ir tīkami, lai mēs varam izprast vēlamo dizaina sarežģītības līmeni.

KODS

DIZAINA PROGRAMMĒŠANA
Mājas lapas dizainu ir iespējams programmēt vairākos veidos. Pie veida izvēles tiek ņemti vērā daudzi aspekti. Viens no tiem – mājas lapas satura administrācijas sistēma. Dizaina programmēšanas posmā mājas lapas dizainam tiek piešķirta “dzīvība” – elementu kustība, lietotāja vadība, dažādi animāciju elementi u.c. Jo vienkāršākas animācijas, jo izstrāde vieglāka. Un jau atkal jāmin, ka piedāvājuma izstrādes posmā labprāt redzam piemērus, kuri partnerim patīk.
Jau zini, kas Tev nepieciešams?

Sazinies ar mums un jautā pēc konkrēta detalizētā piedāvājuma.
Priecāsimies Tev palīdzēt.